Про нас

Вище художнє професійне училище №19смт. Гриців, Шепетівського району, Хмельницької області – один з небагатьох навчальних закладів професійно-технічної освіти, унікальністю якого є збереження народних промислів та ремесел.

Народні промисли в Україні є невід’ємною складовою української культури і однією з традиційних базових галузей народного мистецтва українців. Народна творчість входить до єдиної національної культурної спадщини через збереження духовних здобутків українського народу, його кращих традиційних цінностей.

На даний час актуальною є проблема збереження та розвитку народних промислів як складової національних культурних індустрій. Формування та реалізація ефективної державної політики щодо осередків народних промислів має сприяти їх розвитку як об’єктів культурного туризму, виробників сувенірної та декоративно-ужиткової продукції, осередків естетичного і патріотичного виховання молоді та чинника регіонального розвитку.

  Професійне декоративне мистецтво – результат творчості людей із спеціальною художньою освітою. Саме підготовку таких фахівців здійснює Вище художнє професійне училище №19, які не лише  відроджують народні ремесла , а також надають їм нового звучання шляхом застосування новітніх технологій та матеріалів, поєднанням сучасного та народного мистецтва.

  Цей досвід  поширюється далеко за межі нашого регіону через регіональний колорит учнівського контингенту (Волинська, Закарпатська, Донецька, Одеська, Миколаївська, Кіровоградська, Київська, Рівненська, Чернігівська, Житомирська та інші області).

  Запровадження регіонального компонента у зміст професійної підготовки майбутніх робітників художніх промислів і ремесел сприяє їхньому ознайомленню з регіональними особливостями технологій художнього розпису деревини й кераміки, вишивки, ткацтва, закономірностями композиційних побудов, методами їх використання у декоруванні виробів декоративно-вжиткового мистецтва. Забезпечується навчання проектуванню сучасних форм витворів декоративно-вжиткового мистецтва (розробка технологічної документації, ескізів орнаментів), виконанню технологічних прийомів художньої обробки матеріалів.

  Співпраця навчального закладу з місцевими громадськими організаціями селища Гриців, а їх у селищі налічується три: Асоціація “Відродження Грицева”, Кластер Сільського туризму «Оберіг» , Фонд сталого розвитку «Стара Волинь» — обласна громадська організація, які працюють над реалізацією єдиного проекту “Село + ініціатива + співпраця = сільський туризм + перспектива”, дає можливість популяризувати народні промисли та ремесла саме з урахуванням регіональних особливостей  серед українських та закордонних туристів.

  Головний корпус навчального закладу розташований у колишньому маєтку місцевих панів Грохольських, чим і приваблює гостей та туристів. В маєтку  в рамках фестивалів та благодійних концертів педагогами та учнями навчального закладу проводяться майстер-класи з декоративно-вжиткового мистецтва. Відвідувачам також пропонується відвідати музей старовинних виробів народного мистецтва, зібраних учнями під час проходження етнографічної практики та познайомитись з творчістю учнівського та педагогічного колективу. Учнівські роботи прикрашають інтер’єри Франції, США, Німеччини, Білорусі та інших країн, придбані шанувальниками зеленого туризму.

  У Грицеві уже тринадцять років працюють волонтери Корпусу миру, які допомагають місцевим діючим громадським організаціям розвиватися та покращувати менеджмент. Волонтери Корпусу миру зав’язують міцні дружні стосунки з грицівчанами на все життя, — сказав директор Корпусу миру в Україні Дуглас Тешнер на благодійному балу, який проводився в навчальному закладі у жовтні 2013 року.

Благодійний бал у актовій залі ВХПУ №19

Педагоги та учні училища є дійсними членами громадських організацій. Вони активно працюють у художньо-естетичному напрямку. Прикладом того є - оформлення дошкільного навчального закладу «Сонечко», Школи сприяння здоров’ю, Будинку культури, художнє оформлення культурно-масових заходів, виготовлення сувенірної продукції.

За сприяння корпорації Сварог Вест Груп та громадської організації «Стара Волинь» учням та працівникам навчального закладу надається можливість приймати участь у Всеукраїнських виставках декоративно-вжиткового мистецтва, що дає можливість вивчити  досвід та презентувати свої напрацювання в галузі народного мистецтва.

       Для української людини сьогодні вкрай важливим є національне самоусвідомлення, набуття національної культурної ідентичності, але  це досягнення глибин історичних, соціально – символічних процесів і збагачення себе культурними ресурсами, які формували, зберігали націю впродовж століть неможливо набути національної ідентичності.  Саме народне мистецтво формувало, розвивало й продовжувало культурні традиції нації, формуючи в індивіді почуття ідентичності.   В училищі налагоджені тісні зв’язки з Хмельницьким обласним осередком національної спілки майстрів народного мистецтва України.  У 2012 році директор навчального закладу Демчук Надія Василівна стала членом національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстри виробничого навчання Окаянюк І.С., Кравчук Т.Т., Зінченко Г.В. неодноразово приймали участь презентуючи власні  творчі роботи на виставках, проводили обласні майстер – класи, їхні роботи  друкувалися в фотоальбомі «Майстри декоративно –  прикладного мистецтва Хмельниччини».

Вище художнє професійне училище № 19 є перлиною відтворення минулого, примноження та удосконалення сучасного у народних промислах України. 

З метою популяризації , збереження народних традицій училище приймає активну участь у виставках образотворчого  декоративно – прикладного мистецтва. Витончені, яскраві, дивовижні витвори учнівських рук милують око на виставках декоративно - прикладного, образотворчого мистецтва

Педагоги училища  приймають участь у семінарах, конференціях, виставках декоративно – прикладного мистецтва,  суспільно – політичних акціях  з відродження духовності та народної культури і звичаїв.

Україна прагне інтегруватися в європейську та світову економіку, що пов’язано з виробництвом конкурентоспроможних товарів, котрі за своїми технологічними й естетичними характеристиками мають не поступатися зарубіжним зразкам. Нові соціально-економічні вимоги потребують чіткого спрямування професійної підготовки на майбутню професійну діяльність і вміння пристосовуватися до умов праці майбутніх фахівців. Підготовка кадрів, зорієнтованих на розвиток професійної компетенції, гнучкості та мобільності є головним напрямом цілеспрямованої підготовки висококваліфікованих робітників.

З 1 вересня 1992 року в училищі проводиться ступенева підготовка учнів. Наказом Міністерства освіти України №191 від 15. 06. 1993 року ХПТУ №19 реорганізовано У Вище художнє професійне училище №19 (ВХПУ №19).

  Зростання  ступеневої  підготовки  фахівців  художнього профілю  потребувало  розробки  нового  змісту  професійно-художньої  освіти,  її  науково-методичного  забезпечення.  У зв'язку з цим вищим художнім професійно-технічним училищам було дозволено створювати експериментальні навчальні плани,  програми  і  перевіряти  їх  ефективність  у  процесі  професійного навчання учнів на відповідних ступенях. 

  Саме на цьому етапі попереднім директором навчального закладу Валентиною Олександрівною Радкевич було запроваджене модульне навчання в якості експерименту. Модульний принцип побудови навчальних планів і програм дає змогу формувати у кваліфікованих робітників інтегральну компетентність із певної сфери професійної діяльності на основі оволодіння змістом базового блоку і навчальних модулів.

  Діяльність навчального закладу, як одного з осередків збереження народного мистецтва була висвітлена у науковій праці Радкевич В.О.  «Науково-педагогічне забезпечення підготовки робітничих кадрів з художніх професій».

  На сьогоднішній день в навчальному закладі здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за шістьма Державними стандартами : «Вишивальник І, ІІ, ІІІ, ІV розряд», «Кравець ІІ ,ІІІ, ІV розряд», «Закрійник ІV розряд», «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель ІV розряд», «Соціальний робітник» та «Молодша медична сестра з догляду за хворими».

Майстер виробничого навчання Оскома М.В.  та викладач Томіленко Н.В  увійшли до складу творчої групи по розробці Державного стандарту з професії «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель».

Вище художнє професійне училище № 19 - Флагман  сучасної освіти України (2010р.), є активним учасником міжнародної виставки « Сучасні навчальні заклади – 2010, 2011, 2012, 2013» про що свідчать дипломи Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти, обласних  та всеукраїнських виставок декоративно – прикладного мистецтва, обласних  виставок матеріалів КМЗ,   конкурсів на кращу  методичну розробку уроків теоретичного і виробничого навчання, співпраця з виробництвом , творчих та дипломних робіт учнів,  на кращий педагогічний програмний засіб тощо.

На базі навчального закладу проведено обласні семінари, майстер – класи, фахові секції, де педагоги училища ділилися досвідом впровадження інноваційних методів роботи.

Народні вироби здавна славилися оригінальністю, витонченістю, неповторністю. Зі скарбниць народного мистецтва ми черпаємо натхнення, чудові ідеї, неповторний колорит і технічні прийоми виконання.  Застосовуємо  їх при створенні нових узорів в композиціях  у сучасній творчості. Так продовжуються традиції народного мистецтва.

 Навчальною програмою для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Оформлювачів вітрин, приміщень та будівель» передбачене вивчення окремих видів декоративно-прикладного мистецтва. Окрім технологій, які несуть в собі традиції українського народу, його культуру та самобутність, учні опановують сучасні технології по художній обробці скла, шкіри,  розпису тканин «батік», художньому розпису ( Петриківському, Хохломському, регіональному Самчиківському, Жостовському), художньої обробки деревини, мозаїки зі штучних та природних матеріалів, стінопис, барельєф та горельєф в інтер’єрі та екстер’єрі  учні вивчають академічний живопис, рисунок.

Проблему підвищення якості професійної освіти варто розглядати одночасно з погляду впровадження в навчальний процес найважливіших завоювань і досягнень науково – технічного прогресу, так і з погляду подальшого поступального розвитку системи професійної освіти.

Не менш важливим є впровадження новітніх технологій у навчально-виробничий     процес при підготовці фахівців з професії «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель». Програмою навчання передбачено значна кількість годин по обробці деревини.  

В училищі працювала столярна майстерня обладнана простими деревообробними верстатами. В даний час справжньою знахідкою для нас став сучасний багатофункціональний деревообробний верстат придбаний в рамках проекту Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти.

Цей верстат виконує 18 операцій (рейсмус, циркулярка, фуганок, заточування свердління, тощо).

Також ми закупили шліфувальний верстат  і сучасний пилосмок для збору відходів деревини. Тепер майстер виробничого навчання має змогу навчати учнів технологій обробки деревини на сучасному обладнанні. На  уроках виробничого навчання  майстри виробничого навчання знайомлять учнів з найсучаснішими матеріалами, які використовуються для оформлення стендів банерів,  бігбордів, тощо.

Приймаючи замовлення у приватних осіб на послуги з оформлення крамниць, громадських приміщень, учні мають змогу працювати з найсучаснішими самоклеючими плівками, фарбами, лаками, використовуючи різні інструменти.

У 2013 році матеріально-технічну базу поповнили плотери для порізки самоклеючої плівки та друку.

Значну частину програми технології  та     виробничого навчання складає розпис по тканині (батік), розпис  скла,  стінопис.

Шляхом використання технологій, запозичених з інших професій учні під керівництвом досвідчених майстрів створюють ексклюзивні речі ,особливістю яких є поєднання батіка з вишивкою нитками, бісером.

Велику роль у впровадженні новітніх технологій по розпису скла відіграє проходження виробничого навчання в умовах виробництва на фабриці ялинкових прикрас «Гардіан Плюс» с Лубянки Київської області.

Роботодавець ставить високі вимоги до оздоблення ялинкових прикрас відповідно до вимог ринку збуту, а це і петриківський розпис, хохлома, довільний декоративний розпис, живопис, шрифтові композиції. 

Для опанування розпису скляних ялинкових прикрас  сучасними фарбами, наші учні застосовують набуті вміння у розписі різних скляних поверхонь.

В даний час ми також налагодили зв’язки із  Клавдієвською фабрикою ялинкових прикрас  смт. Клавдієво Київської  області.

Однією із сучасних технологій декорування скла є декупаж.   Для опанування цією технологією  майстер виробничого навчання Ващенко О.В. побувала на виробництві ПП «Роси» м. Нововолинськ,  де пройшла стажування.

Це дало змогу навчати учнів нескладній з малими затратами техніці оздоблення виробів.

 Такий популярний вид розпису, як стінопис став більш якісним завдяки використанню сучасних фарб і працюючи з новими сучасними аерографами які шляхом регулювання дають можливість робити рівномірне розпилення і плавний перехід відтінків фарб.

  Набув також поширення розпис стін по полотні. Цей розпис має значно більші художні можливості, ніж розпис по штукатурці, тому ціниться значно вище. Тонкощам цієї техніки з нами поділилися випускники нашого училища, які працюють в художній студії «Феліція» в Італії, та в її філії в м. Київ.

    На уроках комп’ютерної графіки та комп’ютерного проектування учні працюють з дизайнерськими програмами.

      Хранителями і продовжувачами традицій народної вишивки виступають учні та майстри виробничого навчання Грицівського Вищого художнього професійного училища №19.

  Серед молоді носіння вишиванки стає модним і стильним явищем. Організація навчання в училищі дає широкі можливості для розвитку народної творчості. В асортименті виробів наших учнів можна побачити складні комплексні зразки, ансамблеві рішення, що відбивають нові культурно-побутові запити часу.  Активний творчий пошук нового на основі використання традицій, створення унікальних та мало серійних виробів, прагнення максимально урізноманітнити вироби не лише за рахунок швидкої зміни асортименту, а й за рахунок значної кількості узорів та варіативності їхнього колористичного розв’язання на основі збереження традиційних мотивів. Все це включає в себе підготовку майбутніх вишивальників.

Для підготовки робітничих кадрів з професії «Вишивальник» створена матеріальна база. Обладнаний суміщений кабінет композиції і спец. технології,  кабінети охорони праці, живопису, рисунку, майстерня ручної вишивки, майстерня машинної вишивки, лабораторія машинної вишивки. Майстерні оснащенні універсальними швейними машинами, обметувальними машинами, робочими місцями для виконання волого-теплової обробки. Також є в наявності міні-автомат торгової марки BROKTER-150, який дає змогу навчати учнів автоматичній заправці ниток, вибору малюнку за допомогою екрана, послідовності заповнення елементів малюнка різними кольорами ниток.

За допомогою промислового напівавтомату з приставкою «Дельта» учні також засвоюють робочі прийоми автоматичного заповнення елементів узорів.

 

Також ми тепер маємо 6-тиголковий вишивальний автомат торгової марки BROTHER з максимальною швидкістю вишивки 1000 стібків за хвилину.

Учні ІІІ-ІV курсів розробляють композиції під керівництвом викладача комп’ютерної графіки. 

Впровадження в навчальний процес комп’ютерних технологій дає змогу швидше і якісніше створювати найрізноманітніші узори для вишивання, використовуючи елементи сучасних і старовинних вишивок, шляхом стилізації творити рослинні, зооморфні, геометричні орнаменти. Дякуючи сучасним комп’ютерним програмам портрети, пейзажі, можна перетворити в чудові узори для вишивання.

У виробничих майстернях училища, крім програмового матеріалу з вивчення та виконання технік машинної і ручної вишивки, студенти виконують послуги населення, оздоблюючи вироби різних асортиментів.

Останнім часом досить великий запит у населення на вишиті вироби.

Учні проходять виробничу практику на робочих місцях вишивальника на підприємствах, у весільних салонах, ательє тощо, де мають змогу відпрацювати програму виробничої практики. Після закінчення виробничої практики студенти отримують кваліфікаційні завдання, що дає можливість підтвердити рівень знань студента з того чи іншого розряду (II, III, IV розряди).

Навчання на сучасному обладнанні дають можливість задовольнити вимоги  роботодавців зокрема: ПП «Оскар Т» м. Київ та фабрика «Веснянка» смт. Миропіль Житомирської області, на яких учні нашого училища проходять виробничу практику та надалі влаштовуються на роботу.   

Розробка і впровадження у виробництво та навчальний процес сучасного обладнання, широке застосування комп’ютерної техніки та нових інформаційних технологій зумовили розробку нової парадигми організації навчального процесу.

Сучасні тенденції реформування освіти в Україні пов’язані із введенням ступеневого навчання. Вони вимагають суттєвого підвищення вимог до професійної підготовки майбутніх фахівців, робітників.

Відомо, що значного підвищення ефективності навчального процесу, як на стадії подання нового матеріалу, так і на стадії контролю якості його засвоєння, можна досягти за допомогою таких нетрадиційних методів, як застосування технічних засобів навчання, телевізійної апаратури, наочних посібників, ППЗ тощо.

Училище має зовнішню мережу Internet і комп’ютерний клас, Інформатизація освіти спонукає до удосконалення механізмів управління системою професійної освіти на основі використання автоматизованих банків даних

    Педагоги  підвищують кваліфікацію у вищих навчальних закладах, у обласному НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області., на базі профільних центрів ПТО оволодівають сучасними новітніми виробничими технологіями, проходять курсову підготовку за освітньою програмою  Інтел. Так в училищі за останні роки 7 педагогів отримали сертифікати курсової підготовки Інтел. Три майстри виробничого навчання пройшли стажування на базі профільного центру ПТО м. Івано – Франківськ з оволодіння сучасними виробничими технологіями швейної галузі та отримали відповідні сертифікати. Педагогами училища створені власні блоги та персональні сайти

В училищі створено власний сайт , основними завданнями якого є : представлення навчального закладу; спілкування та обмін досвідом з колегами інших освітніх закладів; поповнення бібліотеки педагогічною інформацією; підготовка учнів та педагогів до активного входження в єдиний інформаційний простір та до роботи в ньому; розвиток медіа компетентності педагогів та учнів.

     Важливим етапом роботи педагогічного колективу є розробка електронних навчальних методичних комплексів з усіх дисциплін до кожної професії.

У ЕНМК входять комп’ютерні презентації, електронні тести, які містять додаткові посилання, гіперпосилання, , завдання для творчих робіт та зразки їх виконання. Усі матеріали доступні для педагогічних працівників та учнів навчального закладу. Це дає можливість використовувати їх під час підготовки та проведення уроків, а також для самостійної роботи, самовдосконалення учнів, це  дозволяє розширити можливості взаємодії викладача з учнем,  сприяє інтенсифікації навчального процесу, реалізації ефективного поєднання нових і традиційних методів навчання на основі використання інформаційно-телекомунікаційних технологій.

    Педагогічні працівники здійснюють творчу роботу по розробці та забезпеченню навчального процесу навчальними, методичними посібниками, рекомендаціями, збірниками контрольних завдань, тестів із застосуванням нових технологій навчання

     Інноваційними є розробки з описом власного досвіду роботи : Інтерактивні вправи на уроках кольорознавства ( викладач Мисик Т.С.), Методичні моделі уроків конструювання одягу з застосуванням інтерактивних вправ ( викладач Харусь Т.І.),  Особливості застосування інтерактивних дидактичних засобів на уроках технології виготовлення одягу ( викладач Скрипак Т.М), «Застосування  інтерактивних дидактичних засобів на уроках історії мистецтв( викладач Томіленко Н.В.),  Практичні поради щодо застосування методу проектування на уроці історії мистецтва шляхом залучення учнів до самостійної пошукової роботи ( викладач Томіленко)., Впровадження модульної системи на уроках виробничого навчання з теми:» Сучасні оздоблювальні матеріали в інтер’єрі. Оздоблення за допомогою шпалер.( майстер в/н Коренчук Н.С.).

Інтерактивні технології навчання легко вписуються в навчально – виховний процес нашого училища, дозволяють, не змінюючи змісту освіти, забезпечити реалізацію освітніх стандартів іншими, альтернативними традиційним методам, розвиваючи при цьому самостійність, доброзичливість, комунікабельність, взаємодовіру, здатність до взаємодопомоги, прагнення до творчого розв’язання завдань. Саме такі мобільні й дисципліновані, відповідальні й самостійні, творчі кваліфіковані робітники потрібні сучасному роботодавцю.

   Інтерактивні методи навчання педагоги училища активно впроваджують як на урокахтеоретичного так і на уроках виробничого навчання.

 На обласній виставці матеріалів КМЗ «Педагогічні ідеї та знахідки» (2011р) були представлені методичні вказівки до застосування інтерактивних вправ на уроках кольорознавства (Мисик Т.С.)

  Кращий досвід педагогів, творчі здобутки педагогічного колективу широко пропагуються у навчальному закладі шляхом традиційних дидактичних виставок-презентацій, які проводяться наприкінці навчального року. Тут можна побачити систему роботи досвідчених викладачів над комплексно-методичним забезпеченням предмета, нові напрацювання, досягнення, методичні розробки, зразки відкритих уроків, виховних годин, розробки дидактичних ігор, тестові завдання різного рівня складності, опорні конспекти тощо.

Сьогодні головними завданнями оптимізації навчально - виховного процесу є уникнення формалізму, розвиток творчого потенціалу кожного педагога, створення умов для постійного проведення педагогами дослідницько пошукової роботи, самоосвітньої діяльності.

   У сучасних умовах жорсткої боротьби за «місце під сонцем» інтелектуальні та соціально-адаптивні здібності особистості набувають усе більшого значення. Досвід показує, що замислюватися про їх розвиток необхідно якомога раніше. В умовах, коли левова частка суспільного відтворення належить інтелектуальному продукту, прищеплення навичок його утворення є першочерговим завданням системи освіти. Основний шлях вирішення цього завдання – організація навчальної діяльності як науково орієнтованої і науково-дослідної як її структурної компоненти.

 На уроках історії декоративно – прикладного мистецтва учні під керівництвом викладача Томіленко Н.В. не тільки досліджують види, історію виникнення народних ремесел, епохи розвитку декоративно – прикладного мистецтва  готуючи реферати та мультимедійні презентації за результатами пошукової роботи, але й досліджують культуру, звичаї, рідної домівки, працюючи в музеях рідних селищ та міст знайомляться з майстрами народних ремесел, відомими музикантами, художниками тощо.. Учні училища стали дипломантами Всеукраїнської   «Україна вишивана». Учениця Матіко Любов  ( керівник Томіленко Н.В. представила дослідження  на тему:»», учні з професії «Вишивальник» під кервництвом майстрів в/н Харусь С.В та Кравчук Т.Т. – дослідження на тему»Вишивана душа української оселі», «». З зацікавленістю учні на уроках виробничого навчання під керівництвом майстрів в/н Окаянюк І.С. та Кравчук Т.Т. досліджували регіональні особливості технік вишивки та створили вишиту карту.

    Визначальною подією в житті училища є захист учнівських проектів, який проходить щорічно. Багато учнівських проектів з використанням народних ремесел , традицій втілюються в життя училища. Так проект оздоблення їдальні в гуртожитку  в українському національному колориті приносить тільки задоволення мешканцям другого поверху

     Під керівництвом викладача спеціальної технології ручної та машинної вишивки Демчук Н.В. та майстра в/н Харусь С.В. ведеться  кропітка робота по вивченні особливостей подільської вишивки. Результатом такої роботи є підготовлений викладачем Демчук Н.В. виступ на Всеукраїнському науково – методичному семінарі :»Виховний потенціал українського народного мистецтва, фольклору, обрядовості та звичаїв у роботі навчально виховних закладів» на тему :»Традиції оздоблення народного костюма Поділля», та доповіді на всеукраїнські науково – практичні конференції «Духовні витоки Поділля: жінки в історії краю» на тему:» Подільські вишивальниці в Україні та світі».

     Концепція розвитку професійно-технічної освіти в Україні передбачає необхідні умови для впровадження в навчально-виробничий процес інформаційних технологій. Саме тому при створенні сучасної  навчальної книги, програмного педагогічного засобу на електронних носіях обов’язковим є використання новітніх методик навчання, впровадження у навчальний процес інноваційних виробничих та педагогічних технологій.

В училищі педагоги використовують новації виготовленні своїми руками (динамічні та електронні посібники, електронні уроки – презентації, слайд-шоу, тощо).

Прикладом електронного підручника є створені в нашому училищі викладачами Демчук О.Р., Скрипак Т.М. Електронний посібник  на тему “Технологія виконання машинних швів” для учнів за професією “Кравець 2-го розряду”.   та «Декоративний Петриківський розпис» для учнів з професії «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель».

Електронні посібники, навчальні елементи, презентації, слайд – шоу, відео уроки, застосування навчальних фільмів, ось перелік інноваційних засобів навчання ,які розробляють і впроваджують педагоги  вищого художнього училища на уроках теоретичного та виробничого навчання.

         Розроблені програмні засоби навчання відзначенні дипломами І. ІІ.ІІІ ступенів обласної виставки на кращий педагогічний засіб навчання, дипломами Всеукраїнської виставки «Сучасні навчальні заклади-2010» та рекомендовані для поширення на обласному рівні.

     Програмні засоби навчання успішно впроваджуються для підготовки учнів з професії «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель»,  «Вишивальник», «Кравець».

    Однією з причин розробки та використання нових дидактичних засобів навчання в навчально - виховному процесі є те, що викладачі змушені постійно вирішувати дилему – як «укласти» зростаючий обсяг навчального матеріалу в невелике число годин, яке має тенденцію до скорочення. Комп’ютер реально стає сьогодні незамінним помічником педагога та учнів в опануванні інформаційними потоками, допомагає моделювати та ілюструвати  процеси, явища, об’єкти, події . застосування програмних засобів в навчальному процесі дозволяє реалізувати принцип індивідуалізації навчання, активність учнів, інтенсифікувати навчальну діяльність.

    Результатом творчої плідної дослідницької роботи педагогів училища є створення навчальних посібників, які схвалено науково - методичною радою НМЦПТО ПК у Хмельницькій області: «Основи композиції та кольорознавства » - викладач Томіленко Н.В., «Декорування скла» – викладач Демчук О.Р., «Загальні засади графічного мистецтва і рисунку як різновид графіки» – викладач Демчук О.В, «Семантика орнаментальних мотивів в українському декоративно – прикладному мистецтві» - викладач Томіленко Н.В., «Технологія виконання художнього розпису тканин» - викладач Слаба І.П., « Колір – як засіб формування художнього сприйняття учнів ПТНЗ»- викладач Мисик Т.С., «Оздоблення чоловічих сорочок» - майстер виробничого навчання Кравчук Т.Т. « Посібник по вивченню прийомів виконання вишивальних швів для І-ІІ розрядів з професії «Вишивальник» предмет « Спецтехноогія ручної та машинної вишивки» - викладач Демчук Н.В.

 Навчальні посібники учасники обласної виставки матеріалів КМЗ «Педагогічні ідеї та знахідки»: «Вивчення та впровадження історичного досвіду в оздобленні національного костюму» та « «Український рушник, символи та значення» - майстер виробничого навчання Харусь С.В. ,

Навчальні посібники дипломанти  обласної виставки матеріалів КМЗ «Педагогічні ідеї та знахідки» ( 2013р) : «Технологія виготовлення постільної , столової білизни, штор та ламбрекенів» - викладач  Скрипак Т.М., «Основи композиції та кольорознавства» - викладач Томіленко Н.В.

        На сучасному етапі соціально - економічного розвитку суспільства інтеграція держави у європейський і світовий простір є об’єктивною потребою.   

    Водночас зростання рівня міграції трудових ресурсів зумовлюють підвищення  якості робочої сили. Кожного року на ринок праці в усьому світі вливається 40 мільйонів працівників. Усім країнам, в тому числі і Україні, потрібно зробити все можливе , щоб вони знайшли робочі місця, втрималися на них, а найголовніше своєю кваліфікацією відповідали вимогам галузям виробництва, що динамічно розвивається.

    Кризові явища професійно - технічної освіти поглиблюються низьким рівнем престижності робітничих професій, а також дисбаланс між обсягами і напрямами підготовки, не відповідність набутих випускниками ПТНЗ компетенції вимогам конкретних робочих місць.

    Результати аналізу ринку праці свідчать, що вітчизняні роботодавці все більше зацікавлені в прийомі на роботу висококваліфікованих робітників, здатних не лише виконувати свої професійні функції, а й оперативно і ефективно приймати рішення у нестандартних виробничих ситуаціях. Такі професійно-важливі якості як відповідальність і самостійність, стають провідними критеріями визначення рівня кваліфікації сучасного робітника.

    Особливе значення для держави має розвиток швейної галузі, однією із актуальних проблем якої є підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників. Це, в свою чергу, вимагає розширення участі роботодавців-замовників кадрів  у професійно-практичній підготовці

    Ефективна співпраця трьох зацікавлених суб’єктів - учня, навчального закладу та роботодавця  наближає  випускників до реальних умов виробництва, надає їм можливість працевлаштування.

    Одним із найважливіших чинників підвищення якості професійної підготовки фахівців, адаптації молодих робітників до нових економічних умов, закріплення їх на робочих місцях в умовах ринку праці є соціальне партнерство. Передусім йдеться про співпрацю  з роботодавцями та навчальним закладом.

     Завдяки соціальному партнерству підприємств швейної галузі значно покращується навчально-матеріальна база ПТНЗ з відповідного профілю. Таким прикладом для  вищого художнього професійного училища №-19 є  ПП “ Пшенична Т..Ф”. м. Хмельницький, ЗАТ “Хмельницьклегпром”, ПП “

Фабрика ялинкових прикрас  «Гардіан Плюс»

У далеких казкових місцях, за лісами і полями.... але зовсім  біля Києва розташований той район Київщини, у якому щороку народжується диво.

 Причому одразу у трьох населених пунктах Бородянського району: у самому райцентрі, селі Луб'янка та селищі Клавдієве.

 Лише кілька місяців у році тут відбуваються неймовірні чудеса, коли працюють одразу три  фабрики ялинкових іграшок.  Найстаріша серед підприємств — Клавдіївська, що веде свій літопис із 1946 року.

Зовні фабрика нічим не нагадує місце, де народжуються дитячі фантазії. До речі, до останнього часу усі фантазії робилися виключно на експорт, наші торгівельні мережі віддавали перевагу Китаю - тому і зараз усі упаковки, в які пакуються на фабриці іграшки, оздоблені надписами англійською та німецькою мовами. Але робітники поділилися радістю - цього сезону, мабуть через кризу, торговці звернули увагу на українську іграшку і почали її замовляти і купувати. Зокрема, хто був в будівельних супермаркетах "Епіцентр", міг бачити цілі закутки з ящиками, повними українських іграшок.

Десятки баночок із фарбами, лотки з присипками і пензлики — ось і все, що додає кожному виробу самобутності і неповторності у руках художників. Тут панує творча атмосфера: пензлик «бігає» по кульці, вигинається у різні боки — і вже довгі вуха зайця починають писати міні-картину на склі. Виводити візерунки на цьому матеріалі значно складніше, аніж на папері. На кожному робочому столі своя історія свята: хтось посипає ялинки і будиночки снігом, хтось із казковими героями грається у сніжки чи мчить із гірки, хтось заглядає у мішок Діда Мороза…Сюжетів для творчості у цій майстерні

вистачає для найвибагливіших покупців.

За зміну кожна майстриня виготовляє від 35 до 250 іграшок. Усе залежить від складності малюнка. У нинішньому році довелося виготовити, приміром, найбільші кульки з малюнками Софії. Тут швидкість відходить на останній план, і  лише творчість і фантазія керують процесом.

Напхані по саму зав'язку паперові коробки з чудовими прикрасами одразу завантажують у автомобілі: до свята залишається кілька днів. Охочих придбати продукцію у ці дні вистачає, і хоча на складах підприємства вже порожньо, втім, вироби реалізуються прямо з «коліс».

ЗАТ „Хмельницьклегпром”

Історія становлення підприємства ЗАТ „Хмельницьклегпром” починається з 1981 року. В цей рік розпочав свою діяльність цех надомної праці з початковою чисельністю працюючих – 50 чоловік. З 1995 року після приватизації і побудови нового корпусу підприємство розпочало свою діяльність як ЗАТ „Хмельницьклегпром”. В даний час на підприємстві працюють більш як 500 робітників. Очолює підприємство Володимир Кулаков.

стратегія підприємства складається в успішному розвитку досягнутих позицій у виробництві та збуті продукції. Сучасна технологія виготовлення і контролю, надійне японське устаткування quki , висока кваліфікація, багаторічний досвід виробництва швейних виробів – усе це гарантує високу якість виробленої продукції, ефективність і надійність їх застосування. Високу якість продукції підтверджують численні нагороди підприємства. ( Національних конкурсах якості „Європейська модель ділової досконалості”,  лауреат Міжнародної премії „Золотий Меркурій”), тощо.

Заміна застарілого обладнання на сучасне, дозволяє швидко та якісно виконувати замовлення.

Щороку фабрика виробляє і реалізує майже три мільйони одиниць швейної продукції для жінок, чоловіків, дітей на усі випадки життя ( ділових зустрічей, святкових урочистостей, для роботи, спорту та відпочинку) – модних, елегантних, комфортних – з найсучасніших тканин та фурнітури.

Понад 10 років навчальний заклад тісно співпрацює  з роботодавцями швейної промисловості Хмельниччини з якими підписані договори на підготовку кваліфікованих робітників до 2015 року.

ПП ” Францішек ”

Співпраця училища з підприємством розпочалась в 2000 році. На той час це був швейний цех обладнаний машинами вітчизняного виробництва, де пошивались поясні ( штани) та плечові  бавовняні ( халати і блузи) вироби для реалізації на Хмельницькому речовому ринку. За роки співпраці ПП „Францішек” – це швейна фабрика, яка має три швейних цехи, розкрійний цех, цех для оздоблення виробів вишивкою. На фабриці здійснена заміна застарілого обладнання ВТО на нове устаткування, швейні машини вітчизняного виробництва замінені на сучасні швейні машини японської фірми „Брайзер”, „Renowh»,  „ Guki», впроваджено систему автоматизованого проектування САПР, використання якої дає змогу скоротити в 3-4 рази час проектування, збільшити точність та якість робіт.

ПП „Францішек” пропонує широкий асортимент продукції а саме:

-         чоловічі і жіночі поясні вироби різного асортименту;

-         різноманітний жіночий легкий та верхній одяг;

-         спортивний жіночий, чоловічий, дитячий одяг;

-         побутові жіночі халати;

-         шкільний одяг різноманітних фасонів;

-         комплекти постільної білизни та інші.

Марка ПП „Францішек” відома не лише в Україні. Результатом успішної роботи підприємства є підписані угоди на виготовлення чоловічих та жіночих штанів, банних халатів, жилетів, курток для іноземних замовників    ( Германія, Італія, Польша, Терція).

 ПП „Пшенична Т,Ф,”

Підприємство ПП „Пшенична Т.Ф” розпочало свою діяльність в 2002 році в орендованому приміщенні  по вул.. Трудова з кількістю робочих місць -15.Асортимент виробів ( легка жіноча сукня) реалізувалися на Хмельницькому речовому ринку.

За 9 років завдяки організаторським здібностям та високій фаховій майстерності ( технолог швейного виробництва ) керівника  Пшеничної Тетяни Федорівни побудовано, оснащено і обладнано сучасну швейну фабрику.

Запорукою успіху Тетяни Федорівни є її колектив – висококваліфіковані робітничі кадри - понад 70 чоловік.

Розширився асортимент пошиття виробів ( легкий та верхній жіночий одяг) із сучасних матеріалів, виготовлений за сучасними технологіями на обладнанні ХХІ століття. Річний обсяг продукції понад 5млн.гривень, 80 % якої має ринок збуту у магазинах модного одягу в м. Києві, Дніпропетровську, Харкові, Ужгороді.

Колекції одягу виготовленого на підприємстві щороку приймають участь у показах моделей сучасного одягу в Україні та за її межами ( Москва, Санкт –  Петербург) і удостоєні нагород.

"Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас""

Фабрика в Клавдієво, всього за кількадесят кілометрів від Києва, нині офіційно називається "ВАТ "Галімпекс-Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас"" і входить до концерну "Галімпекс" (Львівський склодзеркальний завод), який придбав фабрику в 2001 році. Окрім Львова та Клавдієво виробництво ще є в Лисичанську Луганської області - обидва "периферійних" виробництва працюють виключно на ялинкові прикраси. Більша частина з них робиться вручну, невеликий відсоток "штампується" - так виходять різні фігурки та грибочки - окремою екзотикою є пляшки під шампанське у формі Снігуроньки та Діда Мороза.

Зовні фабрика нічим не нагадує місце, де народжуються дитячі фантазії. До речі, до останнього часу усі фантазії робилися виключно на експорт, наші торгівельні мережі віддавали перевагу Китаю - тому і зараз усі упаковки, в які пакуються на фабриці іграшки, оздоблені надписами англійською та німецькою мовами. Але робітники поділилися радістю - цього сезону, мабуть через кризу, торговці звернули увагу на українську іграшку і почали її замовляти і купувати. Зокрема, хто був в будівельних супермаркетах "Епіцентр", міг бачити цілі закутки з ящиками, повними українських іграшок. 

Історія проекту

У цій частині ви можете описати історію проекту та причини, що послужили його виникненням. Вона підходить для згадки основних етапів проекту та вшанування його учасників.

Наші користувачі

Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.